Já jsem ale prase

23. února 2010 v 18:59 | Lennroe |  Odkopnutá múzou
Tohle byl takový můj malý pokus o povídku. Není to nic moc, ale zbývá mi tu docela prázdná rubrika, tak ji nějak nehodnotně obohatím. Kdyby to náhodou někdo četl a měl na to i názor, může se podělit.


Cvakl zámek a Pavel vpadl do bytu. Vypadal slušně, jak tu stál ve dveřích v dobře střiženém saku a černých kalhotách. Byl to typický mladý úředníček, alespoň od pohledu. V chodbě skopnul naleštěné polobotky a zamířil rovnou k lednici v rohu kuchyně. Cestou si stihl ještě sundat sako a hodit ho na stůl. Když pak vytáhl z lednice láhev piva a konzervu s lunchmeatem, rozepnul si druhou rukou kalhoty a než našel otvírák měl už kalhoty shozené u kotníků. Pohodlně z nich vyskočil a spolu se svačinkou se svalil na gauč v obýváku. Natáhl se po ovladači a pak projížděl kanály tak dlouho, dokud nenašel fotbal. Otevřel si pivo a polovinu vypil. Hlasitě si říhnul a ještě více se rozvalil a rozepnul si košili. Hladově se vrhnul na plechovku lunchmeatem. Otevřel ji a zabořil prstu do studeného masa, nahoře zakrytého tenkou vrstvičkou želatiny. Za chvíli už vylizoval poslední zbytky. Dopil pivo a znovu si hlasitě říhnul.
,,Bože, já jsem prase," povzdychl si.
Vždycky nesnášel ty chlapy co si ve filmu hned jak přišli domů pustili v televizi fotbal a pak pily pivo a neumytýma rukama jedli salám bez chleba studenej lunch z plechovky a hlasitě krkali. Vždycky si představoval že právě takový je jeho otec , o němž se matka vyjadřovala tak nelichotivě. Zapřísahal, už jako kluk, sám sebe, že takový nikdy nebude. Vždycky si myslel, že by se sám ze sebe musel pozvracet. A teď tu seděl a dělal to co mu vždy připadalo tak nechutný.
,,Tak to by nešlo, " řekl nahlas sám sobě a přinutil se vstát. ,,Asi potřebuju ženskou," mluvil dál se sebou. Za chvíli už vycházel ze dveří umytý, učesaný, oblečený v černé košili a úzkých džínech. Zamířil rovnou do města a doufal, že potká slečnu božskou. Už na prvním rohu mu srdce poskočilo, a hned vzápětí následovala studená sprcha. Zpoza zdi vyšla vysoká, lehce opálená brunetka. Tipoval ji tak na sedmadvacet. Na tváři jí hrál zářivý úsměv. ,,Jo, přece ještě hezký holky nevymřely, jdi do ní, " šeptal mu hlásek v hlavě. Už si připravoval, jak do ní lehce vrazí a jako odškodné ji někam pozve, ale chyba lávky. Hned za ní ale vyšel chlap asi jako on a oslovil ji:,,Tak co miláčku, kam půjdeme teď?" ,,Do háje! "reagoval Pavel. ,,No jo, není to jediná holka pod sluncem.
Jenže takhle to pokračoval skoro celé odpoledne. Míjely ho krásný holky. Třeba ta bledá černovláska v dlouhých černých šatech s rudými rty, nebo ta drobná blondýnka s očima jako chrpy, ta se trochu podobala elfce. Všechny měli hned v patách milujícího přítele. Někteří nebyli ani tak hezcí jako on a přece měli tak fajnový holky, tak co je to za spravedlnost.
Nakonec zakotvil v baru. Ani tam nepochodil. Když už se mu konečně zdálo že se ho chystá oslovit dívka, čekalo ho prudké ¨rozčarování. Skutečně k němu přišla a řekla:,,Tak co fešáku? Za tři kilča se na hoďku úplně celá tvoje."Tohle vážně nečekal. ,,To vypadám tak zoufale,"ptal se sám sebe.


Zas cvakl zámek a Pavel byl z práce doma. Za chvilku už byl v trenkách a rozeplý košili a hověl si zas na gauči. V ruce držel balíček gothaje a na stolku stál poloprázdnej gambáč.
,,Bože, já jsem prase," povzdychl si. Pustil si fotbal a došel si pro další pivo…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 8. května 2010 v 11:24 | Reagovat

Je to vtipný! :D A poutavě napsaný! Super! :-D

2 Js Js | 22. července 2010 v 22:37 | Reagovat

....nahoře zakrytého tenkou vrstvičkou želatiny.....

Boze, jaky ja ted dostal chut na lunchemet a v lednici zrovna zadny neni.Hned zitra musim zase nejaky koupit..

Ta vrstvicka zelatiny je na nem nejlepsi :)))

Jinak dobry clanek :) :-D

3 Nik Nik | 28. května 2012 v 12:29 | Reagovat

Je to fakt dobrý :-) , líbí se mi to :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama