Všechno je na síti

18. února 2010 v 17:59 | Lennroe |  Samo přišlo
Původně jsem chtěla psát o něčem úplně jiném. Tuším, že o nějakém módním stylu, asi emo nebo gothic. Měl to být seriál. Asi s tím ale začnu jindy, jelikož při psaní dotazu: "Jak být emo" se mi v našeptávači objevil tucet inteligentních dotazů jako: "jak být oblíbená", "jak být vtipná" nebo "jak být barbie".
Jen zírám. Maličký vzorek toho, jak hloupě se lidé dokáží ptát. Taky třeba na dotaz, jak být originální najdete dost věcí. Když chci být originální, tak se přece neptám jak. Dotaz, jak být vtipný mi sám o sobě přijde docela vtipný.
Proč potřebujeme internet k tomu, aby nám řekl, jací máme být? Spoléháme na to, že když něco nevíme, najdeme to na síti. Najdeme tam recept na slavnostní oběd, definice čehokoli, co někde zaslechnete, všechny moderní typy zábavy. A tak, když propadneme depresi, že něco neděláme, jak bychom měli, nepřemýšlíme o tom. Nesedneme si a nerozmyslíme si, co se nám nelíbí. Bezmyšlenkovitě zapneme net a doufáme, že najdeme, co hledáme, že najdeme sami sebe. Na internetu je všechno. To nepopírám, sama tomu věřím. Ovšem záměrně píšu všechno a ne všichni. Nás samotné na síť nikdo nedal. Neskládáme se z jedniček a nul, neprojdeme kabelem, hned jak si někdo vygooglí naše jméno.
To znamená jednu věc. Sami sebe těžko objevíte mezi receptem na koláč a reportáží z módní přehlídky. Naučíte se mnoho, poučíte se, ale sebe musíte hledat v sobě. Až se vám to podaří, můžete se připojit a dát se do poznávání dosud nepoznaného. Pak totiž budete vědět, co chcete najít a na co klikat nepotřebujete.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama