Málokdo to málo má

28. března 2010 v 20:00 | Lennroe |  Samo přišlo
Na to, aby si dva lidé rozuměli stačí hrozně málo. Poznámka utroušená ve frontě na úřadě, uchihtnutí  před obrazem v galerii, zmínka nějakého kamaráda: "Jó, to Venca, to je stejnej blázen jako ty..." Takové drobnosti jsou často semínkem přátelství.
Určitě to znáte. Jsou dva kamárádi a každý úplně jiný. Ptáte se, co ty dva k sobě táhne.  Většinou drobnosti. Člověk by řekl, že když tedy stačí maličkosti, proč je tak málo opravdových přátel. Protože málokdo vlastní zrovna tu vaši maličkost.
Zkuste najít člověka s úplně stejným smyslem pro humor jako vy. Určitě se s ním budete cítit skvěle, i když to bude jediná společná věc. A teď popřemýšlejte, kolik takových lidí může být. Pokud je běžně potkáváte, nejspíš se vaše maminka jmenuje Štěstěna. (Potom je tu ještě riziko, že máte silně průměrný smysl pro humor.) A je toho víc.
Koníčky například. Nejste-li opravdický nadšenec, věnujete se mu jen pár chvil v týdnu. A stejně těch několik okamžiků spojuje spoustu lidí.
Dál. No a co třeba problémy? Uznávám, že to není ideální. Ovšem, funguje to. Trable jsou silné pouto. Pocit, že s někým sdílíte nepříjemnosti vás váže mnohem víc než sdílení příjemností. Ne každý průšvih trvá věčně (bohužel, bohudík...) Některá přátelství přečkají i potom, jiná ne. 
Napadá mě jedna stará známá věc. To o hledání jehly v kupce sena. Kupku věcí pro povrchní přátelení nelznete snadno. Ovšem najít v ní maličkou stříbrnou jehličku, jež vás sešije dohromady s někým, s kým si budete doopravdy rozumět, to už je kumšt. Pořád je tu ještě naděje, že si vás neajde sama. Zapíchnete si ji do chodidla ani nevíte jak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Basee‼Kris Basee‼Kris | Web | 30. března 2010 v 22:21 | Reagovat

chtěla jsem ti rychle napsat koment, až mi z toho spadla klávesnice a vypadlo pár písmenek:)...tohle jsi napsala moc krásně, naprostá pravda...je jen pár opravdových přátel;)...ale když už je najdeš, tak je to potom na dlouho:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama