Agituji, agituješ, agitujeme

21. dubna 2010 v 22:46 | Lennroe |  Samo přišlo
Dobrá tedy. Volby se nám kvapem blíží a já se bojím. Bojím se, jak to dopadne. Mám strach, že jednou budu žít v totalitním státě, kde v čele stojí (nebo spíš v čele se válí) prase. Nebo jiná podivná existence, na kandidátkách je jich dost a dost. Lidé mající plnou hlavu starostí s krizí auž nemají čas zjišťovat, který slib je pravdivý a který ne. Pokud vůbec k volbám půjdou, dají hlas tomu s nejbarevnějším bilboardem. Už teď musím plánovat případnou emgraci.
Nerozumím vůbec tomu, proč národ, o kterém sice nemám valné mínění, ale patřím k němu, není schopný alespoň jednou za pár let přemýšlet. Vždyť po nich nikdo nežádá, aby takovou složitou činnost vykonávali denně. Stačilo by to tak jedno dopoledne ob dva roky.
Tedy abych nežvanila jako vy víte kdo, trochu se posunu. Nakrknula mě totiž jedna věc konkrétně. ČSSD si svou kampaň postavila na heslu:
Lepší budoucnost pro obyčejné lidi.

A teď se všichni obyčejní pěkně přiznají, abych je mohla spočítat. Kdo sakra určuje, kdo je obyčejný? Proč by měl být jakýkoli člověk obyčejný. Je Paroubek sám obyčejný? Hrozně by mě zajímalo, co by na takovou otázku odpověděl. Rozhodně je neobyčejně ošklivý. Teď nejsem povrchní. Zdá se mi hnusný zvenku i zevnitř. No asi je to tím, že ho neznám. Je to nepochybně zblízka pohledný a velmi milý pán.
Budu muset asi místo planého žvanění ještě dva roky počkat. Pak se slavnostním výrazem a tři roky starou občankou v kapse vkráčím do místnosti zvané volební a hrdě hodím svůj prvicový hlas do urny (popřípadě rakve). Změním budoucnost celého lidstva jedinou obálkou. Jé kéž by tomu věřily všichni plnoletí. Zkusím to. Prosím, vy jimž již minul osmnáctý rok na tomto světě, zajděte hlasovat. Pro klid mé duše, pro mojí víru, ať máte nějaký důvod. A volte proti Paroubkovi! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mozek Vrták Mozek Vrták | 22. dubna 2010 v 7:02 | Reagovat

Máš pravdu, Paroubek je hnusák ze všech stran, z profilu, ze satelitního snímku i z pohledu na jeho konto... Ale já se spíš bojím, že na všech stranách české politiky se vždycky najde někdo, kdo nebude mít sice bradavici, ale stejné prasečí plány jak se nakrmit u korýtka jako Paroubek mít bude. Takže on si člověk nevybere.. :-|

2 Sépiják Sépiják | E-mail | Web | 22. dubna 2010 v 11:45 | Reagovat

Aspoň ti další korýtkáři nejsou tak arogantní a namyšlený. Paroubkovi citáty jako: "Jsem nejlepší řečník v této zemi" nebo "Jsem nejpopulárnější osobnost" mně vždy vytáčí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama