Potřebuju slovník

1. dubna 2010 v 17:59 | Lennroe |  Samo přišlo
Na úvod otázku, i když to  nemám ráda. Umíte blogersky? Já už se do toho trochu dostávám, což ovšem neznamená, že se chystám přejít k praxi. Pobrat všechny ty výrazy jako colorky, pixelky, laye, dessy, affs, SBčka, SONB, bleskovky a další a další mi docela trvalo. Stejně ale pořád nechápu k čemu některé ty věci slouží a pracovat s nimi se asi neanaučím...
Zní to skoro jako by mě to trápilo, že? Vyjasním to hned. Netrápí! Možná, že nemám blog, ale rozhodně nemám blogíseq. S mojí (ne)znalostí souvisí ještě jeden nápad. Co takhle dát na titulní stránku blog.cz takový malý rychlý slovník?
Když už jsem u té lingvistiky. Ještě jedna věc mi vadí. Znásilňování angličtiny češtinou a obráceně. Nechápu proč by dva tak bohaté jazyky nemohly koexistovat spolu bez toho, aby se navzájem prznily. Když už jsem byla vhozena životem do Čech, shledávám u nás pozitivní alespoň ten náš jazyk. A angličtina? No, nejsem žádný anglofil, ale mám tu měkkou kultivovanou řeč vážně ráda.
Nechápu proč bych měla kohokoli a cokoli lofískovat. Buď to napíšu anglicky celé a nebo to prostě miluju. Stejně tak opačně. Nevím, proč by se měla obyčejná česká slova přepisovat do angličtiny. Aby to znělo světácky? Zní to děsně a vypadá ještě mnohem hůř.
Aby bylo jasno. Mám ve stole obyčejný šuplík a nikoli shupleeck a ze zásady nikoho neláfuju a nemám friendy ale (normální) kamarády, tak je to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bublinka Bublinka | Web | 9. srpna 2010 v 12:49 | Reagovat

Mě se líbí ta věta "Nechápu proč bych měla kohokoli a cokoli lofískovat." hezky řečeno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama