Nalháváme si toho tolik, že bychom se tím mohli živit

24. srpna 2010 v 22:58 | Lennroe |  Samo přišlo
Právě jsem se v rádiu doslechla, že turista je člověk, který přespává v lese. Hmmm, máme my to chytré děti. Ale to odbočuju. Citát v titulku pochází z pera (totiž prvděpodobně z klávesnice, ale to není poetické, že?) Stephena Kinga. Konkrétně z knížky "Duma Key" (vřele doporučuji.) Mám ráda výraz "lhát si do kapsy," prostě se mi líbí. Tedy abych se dostala k jádru pudla (proč ne k jádru jezevčíka?) Mám v pokoji bordel, už to ani není nepořádek. Většinou, když zrovna nic nehledám nebo někam nespěchám, mi to vůbec nevadí. Teď jsem se jaksi dostala do fáze, kdy bych to měla dát do pořádku (respektive mě do té fáze dostala mamka, ale je to vcelku jedno.)
V duchu jsem si tedy vyhrnula rukávy a s hlubokým nádechem vešla do pokoje. Odhodlaně jsem si pustila rádio a dala se do toho. Uklidila jsem pastelku, starou účtenku a roztržený plakát a došla šťáva. Nevěděla jsem nějak odkud začít, a tak mi pohled padl na spásnou věc. Na těsnící pásku. No jo, mám jít tu od března a ještě jsem jí nenalepila.  Tak jsem se na to vrhla a za deset minut bylo hotovo. Sakra, co teď? Při lepení jsem si všimla, že naše předpotoní (dřevěné!!) okení rámy jsou po předchozích nájemnícih nějaké olepkané. Hurá! Tak už se tu přes půl hodiny dusím odlakovačem na nehty (věrný to pomocník v domácnosti) oči mě pálí a drhnu, co to jde. Pak ještě opravím nátěr, srovnám lednici a půjdu pověsit prádlo a vyřídím si obchody na aukru a půjdu vytřídit igelitky a a a...(všímáte si, jak jsem šikovně vyčlenila úklid?)  No při takovém množství neodkladné práce (kterou po mě nikdo nechce) to přece stejně nestihnu, no ne? Řeknete si: "No bože, uklidí zejtra."  No dobrá, jenže já to tak dělám už tři dny. Nejde mi ale jenom o úklid.
Oč bychom měli život snažší, kdybychom si dokázali poručit a říct si: "Tak tohle spěchá, to udělám teď a to až potom" nebo "prostě si dneska ZOO Tycoon (moje neřest) nezahraju a udělám tohleto, už to nebudu odkládat." Myslím si, že v tomhle nejsem sama, že spoustu lidí si odkládá nepříjemnou práci a věci, se kterými si nevědí rady na poslední chvíli. Pak je udělají jen tak hala bala s tím, že až bude čas, dodělají to líp. Jenže až bude čas, budou mít jiné věci na práci anebo si nevzpomenou aa všecko se vynoří v nejméně vhodnou dobu. Je to tak s hubnutím (teď po létě hubnout z grilovaček nebudu, stejně to není vidět, o vánocích se krotit nemůžu, na jaře je spousta dobrot no a je tu léto a plavky a grilování...) Je to tak s uzávěrkami, s vyklizením skříně s nákupy na vánoce a kdečím dalším. Prostě malá lež neuškodí, to všichni víme, a tak si zalžeme, že to ještě počká. A no to nějak opravdu počká.
Vlastně někdy docela užitečná věcička, vyřídíte spoustu odložených záležitostí (napíšete článek na blog například) jen, abyste se vyhnuli základnímu problému.
A tím se to uzavírá. Je to vcelku dobře zařízeno. Totiž: Na poslední chvíli odfláknete neodkladné a pak, když přijde další neodkladnost, spravíte tu předchozí odfláknutou, abyste oddálili tuhle, přičemž ji pro nedostatek času zase odfláknete a přijdete na to, až když nastane další, a tak pořád dokola. To jsem to vědecky vyřešila. Tak a jdu lakovat okna, už se vidím, jak zas na poslední chvíli házím všechen svinčík do útrob postele a pak ho dlouhé měsíce hledám.
Ponaučení? Hezky si lžete, ono se to postupem času dorovná, je to dokázané. Stejně si většina lidí neumí poručit, tak je to normální postup. Nebudeme potlačovat lidskost, není to zdravé. Případné katastrofální následky můžete svést na mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 24. srpna 2010 v 23:30 | Reagovat

Při čtění článku sem měla chuť křičet "to je pravda, to je pravda" :D
Jo teď si to dobře vystihla.
Třeba já celý prázdniny odkládám to, co sem ve škole slíbila že dodělám a teď, když se do toho poslední tejden pouštim, tak nemám nejmenší šanci to stihnout. :D

2 Ina Ina | Web | 24. srpna 2010 v 23:32 | Reagovat

Perfektně jsi myslím vystihla zásadní problém zdravého jádra společnosti.

3 Lowiska Lowiska | Web | 25. srpna 2010 v 0:35 | Reagovat

Tak tohle jsi perfektně vystihla, velice zajímavý a originální názor na věc.

4 zRzQa zRzQa | Web | 28. srpna 2010 v 13:19 | Reagovat

zdravím,chtěla bych ti nabídnout,zda by jsi se nechtěla zapojit do mé soutěže.O jakou soutěž jde? jmenuje se ,,Mistr fotograf".Ukolem je vždy vyfotit  něco na dané téma a odeslat. ceny jsou lákavé :) Když nebudeš mít zájem,nevadí.Když ano,budu moc ráda

Více informací najdeš zde: http://zrzka11.blog.cz/1008/nova-soutez-mistr-fotograf :-D

5 Kate Kate | Web | 30. srpna 2010 v 8:44 | Reagovat

ok, příště to svedu na tebe :D moc zajímavě napsané, pěkně se to čte a já nemůžu nic, než jen souhlasit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama