Vzhled je všechno.

4. října 2010 v 23:20 | Lennroe |  Samo přišlo
Měly to být fotky a pár obrázků co se dneska octne na blogu, ale nakonec jsem se k tomu nedostala a teď už nic skenovat nebudu.
Budu zase psát. A to tentokrát o ideálech vnitřní a vnější krásy o pokratectví a povrchnosti. Romantici a idealisté, nechť raději skočí svému bílému ideálnímu oři na hřbet a uhání do pryč.
Chtěla jsem vám totiž povědět o tom, proč je důležité, aby bylo všechno hezké hlavně zvenku. Ono se to všude hemží řečmi, jak nám nezáleží na vzhledu, ale na tom, co je uvnitř a jak je ten dnešní svět zkažený, protože už nehledí na ty správné hodnoty a žene se jen za pomíjivým světským leskem. Ano. Ovšem, když takový romantik přijde do obchodu a vybírá mezi dvěma cenově i funkčně stejnými věcmi nevybere si ze své vlastní ušlechtilosti tu designově méně pěknou. A když ano, je divný. Proč? Přeci od toho jsme svobodní, abychom se mohli rozhodovat, co je nám milé a co ne. A nebudu mám li možnost volby volit to horší. Samozřejmě jsou někteří méně povrchní než  druzí, ale povrchní jsme všichni.  Přemýšlíte snad když jdete po ulici o tom, jestli ten kluk v tom nemožným hoperským nemá třeba srdce ze zlata? Nebo jestli ten kouzelenj metalista s jemnou tvářičkou není hrozivý mučitel zvížátek.? Ale upřímně.
Je jasné, že když někoho znáte, není třeba se tím už zabývat, protože je asi málo takových, kteří se přestanou stýkat s kamarádem, protože není hezký. Ovšem bylo by pošetilé si za partnera volit někoho, kdo se vám ani trošku nelíbí, jen proto, že je hodný. Tím ubližujete i jemu, jelikož neexistuje obecný ideál krásy a co se vám zdá nechutné, může být pro jiného velmi přitažlivé. A v tom tkví ta věc. ve vkusu. každý má jiný. Vnější krása je doopravdy důležitá protože v úžasně funkčním ( a neosobním a šedivém a hnusném) prostředí nám nebude o nic líp než v tom, kde je sice plno chyb, ale vypdají hezky. Protože lidé vnímají svět smysly a ne srdcem nebo mozkem, jak by si leckdo přál. Potrpíme si na pěkné věci. Nejenom na pohled příjemné. kdo z nás se nenchá okouzlit krásným hlasem, hezkou hudbou, lehkou vůní, příjemným dotykem. Nemůžete prostě prohlédnout své okolí intuicí nebo anlyzovat rozumem, bez toho abyse použili své smyslové dojmy. A tak stejně dojde na to, že se vám ten či onen nelíbí, protože má divnej hlas a smrdí. jenže to je pro slepce vzhled.
Asi by nikomu neuškodilo, kdyby se přestal obírat tí, jak je ušlechtilé že nesoudí lidi podle vzhledu a na důkaz toho se zabývá tím co se mu nelíbí. Jen si kazí požitek ze života, protože normální je dělat to co nám vyhovuje a co se nám líbí (ano, uznávám má to své mezery, pokud se vám líbí, lítat po ulici se sampoalem a střílet důchodce nebo přemalovávat kočky emailem namodro asi byste se měli zamslet nad tím, že zapomenete, že jste tohle četli a uděláte ze sebe idealisty.)
Nikdy totiž nedocílíte toho abyste nikomu nekřivdili tím, že dáte na první dojem, ale nikdy taky nenajdete spolehlivější ukazatel toho, jestli zdrhat nebo ne, než je právě první dojem. Né všechno ošklivé je uvnitř krásné, někdy je to prostě jen ošklivé. Možnost, ale zdaleka ne pravidlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bublinka Bublinka | Web | 4. října 2010 v 23:34 | Reagovat

sVatá pravda

2 Vivi Vivi | Web | 4. října 2010 v 23:36 | Reagovat

Sem povrchní mrcha. Je mi jedno jak to vyzní :D
Ale vážně, řekla jsi všechno podstatné. A měla jsi v tom naprostou pravdu :)

3 matanov matanov | Web | 4. října 2010 v 23:41 | Reagovat

Souhlas. Na vzhledu záleží. Nebo alespoň na vnějším projevu.

4 chillychilly chillychilly | Web | 5. října 2010 v 11:19 | Reagovat

Na vzhledu záleží, a to opravdu hodně. Alespoň na ten první dojem. Na ten druhý chceš toho člověka i poznat a pak, ačkoli ti předtím možná přišel vzhledově ne až tolik zajímavý, tak najednou zjistíš, že se ti vlastně líbí.
Tudíž je vzhled důležitý, ale nelze na jeho základě někoho okamžitě odsuzovat.
(i když někdy je lepší okamžitě odsoudit, univerzální rada neexistuje)

5 Lennroe Lennroe | Web | 5. října 2010 v 20:58 | Reagovat

[4]: Taky, tak, já si nemyslím že je dobře lidi odsuzovat, ale že je přirozené to dělat ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama