Víte co? Padejte do...na jih

2. prosince 2010 v 20:08 | Lennroe
Kousek ode mě tu nějaký blbeček v televizi vykládá o strašlivé koloně na pražském okruhu. Kdyby se mi dostal do ruky, udělala bych z něj sněhuláka a hubu mu zacpala mrkví. Mluví o tom, jako by vymřela polovina lidstva. No vážně, proč proboha popisuje to, že někdo musel tři kilometry pro rohlíky a že je někde kolona tak tragickým tónem. No, Bóže, to je toho. 
Že jsou každoročně od listopadu do března překvapení čeští silničáři, na to už jsem si zvykla, ale že je celá severní polokoule vykulená, že propáníčka sněží! V prosinci! Neslýchané!
Hlavně, že člověk celý rok poslouchá, jak je na tom celá zeměkoule špatně jak se nám globálně otepluje a jak je klima zničené a když je v zimě zimní počasí, najednou se každý diví. Proč nikdo nemá radost, že je taky někdy počasí přesně takové, jaké by být mělo? Nikdy nepochopím někoho, kdo nad čtvrtkilovým steakem vykládá, jak se s těmi zvířátky špatně zachází a jak je mu jich líto. Ať si to jí, to mu nikdo nezakazuje, ať se tím masem třeba udáví, ale ať o tom proboha nežvaní.
Další věc, kterou nikdy nepochopím, je že můžou být lidé tak domýšliví. Existují sotva pár miliónů let a hned si myslí, že všechny přírodní katastrofy jsou jejich práce. Být matkou přírodou asi se vážně urazím. Tak já si dám práci s hurikánem a nějaký meteorolog dává zásluhy lidem. Nejsem sice Santa C(K)lausův český bráška, abych tvrdila, že jsou všechny ekologické škody vymyšlené, ovšem plocha, kterou lidé poškodili tak vážně, že by to příroda za pár let nespravila jsou ve srovnáním s celou naší planetou mrňavé. Jak si myslíte, že by vypadalo město ve kterém stovky let nikdo nebyl. Každý si myslí, že všechny ty velikánské domy jsou hrozně odolné a trvanlivé a jací nejsou ti Homo sapiens sapiens kingové, že tohle dovedou, ale v porovnání s takovým Everestem nebo třeba jen baobabem jsou směšní. Ono stačí i srovnání s obyčejným mravencem. 
Jo, něco málo už jsme dokázali, ale moc toho opravdu není a jak je vidět decimaci polovičky světa stačí trocha zmrzlé vody. Sněžilo už dávno předtím, než si nějaký trilobit vůbec pomyslel na to, že jednou bude mít počítač a bude sněžit ještě dlouho potom, co včechna naše moderní města rozloží plevel. A není na tom vůbec nic překvapivého ani tragického. 
Tak a mazejte sáňkovat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama