Utíkají?

9. března 2011 v 11:13 | Lennroe |  Seprané spisy
Nevím jestli bude tenhle článek dostatečně souviset s tématem týdne, ale našla jsem jeden se svatebními šaty, tak se to snad nepodělá.
Pochopitelně (a nic jiného se nedalo čekat) se blogerstvo rozdělilo na dva tábory, zapřísáhlé masojedy, kteří odmítají uznat, že člověk bez masa do týdne nezemře, a na masonerády (ať už vegetáriány nebo ty, co jedí "jenom kuřecí"). Obě strany se do sebe opřely a ani je nenapadlo, že jen pokračují v dlouholeté nesmyslné válce, kde ani jedna strana nemá pravdu. Člověk se vlastně docela pobaví když si čte ty pohrdavé hlášky o králících a zpátečnící a o chodících márnicích.
Jsou uvědomělí vegetariáni, zdraví a aktivní lidé, kteří nikomu nic nevnucují (a o těch se většinou nedovíme) a jsou ti, kteří vědí kulové, ale hází velkými slovy, přitom jim jejich slavné vegetariánství vydrží sotva do doby, než jim babička příště upeče kotlety. Maso není nezdravé, ale není ani nutné k přežití, takže každému podle jeho gusta. Ovšem nic se nemá přehánět. Těžko dlouho přežijete jenom na mase nebo jenom na salátu.
Mě ale nejde ani tak o vegetariány samotné jako o to, proč to vlastně dělají (kromě toho, že je jim k pláči líto zvířátek ).
Ony jsou totiž i všelijaké další skupiny, také takový druh "vegetariánů," kteří ale v podstatě hledají jen nějakou alternativu k překotnému, chemickému životu. Ať už jsou to posedlíci biopotravinami, lidé kteří urputně bojují proti koženým výrobkům, antiměšťáci, kteří si staví tzv. zelené domy na samotě, popřípadě skupují opuštěné hájenky, když rovnou nebivakují v lese.
Všichni trampové a další existence vyjíždějící na víkend do lesa. Všichni ti manažeři, co ze sebe servou oblek a koupí si zájezd na safari. Ti všichni jenom utíkají. Utíkají před technikou, před shonem a spěchem, před jídlem, o kterém nemohou zjisti, z čeho je vyrobené. Před světem, na kterém jsou závislí, ale nechtějí být. Člověk jim to nemůže zazlívat, každý o tom občas přemýšlíme, o útěku. Je to hezký pokus a někomu se i podaří. Skutečně jsou sekty, které dospěly tak daleko, že si všechno vypěstují a vyrobí sami a jsou doopravdy Alternativní. Většině lidí se to ale nepodaří. Mají jen svou útěchu každotýdeního úprku z města nebo svých hyperzdravých potravin.
Nejsou zdraví a šťastní jen alternativní jedinci. Dá se žít i s tím, že si místo homeopatik vezmeme ibalgin a sníme práškovaný pomeranč. Někdo to nedokáže přijmout a utíká přímo zoufale, až se z něj stane šílený šaman, z kterého má celá rodina i všichni známí legraci. Někdo to zvládá úspěšně a najde si alternativu, která mu život nezničí a poskytne mu kýženou úlevu. A někdo se rozhodne nekomplikovat si život a nehledat únik, ale prostě jít rovně. Těžko říct, co z toho je správné.
Já jen vím, že nevěřím většině léčitelů, nemám ráda homeopaty a rozčilují mě lidé, kteří jsou schopni léčit svému dítěti zápal plic bylinným čajem i za cenu toho, že se povleče týdny a bude se vracet. Ano je dobré si uvědomovat, v jaké době žijeme, ale zvrhovat pokrok, abychom se necítili závislí? Děkuju pěkně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anika Anika | Web | 9. března 2011 v 11:29 | Reagovat

ono se nic nemá přehánět... a myslím si, že na zabíjení zvířátek není nic tak moc příšerného, pokud to není masové a zbytečné. Příroda to tak už zařídila, že vždycky ten silnější zabije slabšího,aby se nakrmil. Lev zabíjí antilopy, kosák chroupe žížaly, dravci loví menší ptáčky, velryby polykají pidiryby atd. Maso prostě potřebujeme k životu.

2 oooe oooe | Web | 9. března 2011 v 11:30 | Reagovat

skvělý článek !

3 Anchadel Anchadel | Web | 9. března 2011 v 12:31 | Reagovat

Hezký den přeji,
chtěl bych Vám pomoci udělat dobrý skutek a tak jsem se iniciativně rozhodl, že udělám něco dobrého pro lidi, kteří to potřebují a tak bych vás chtěl pobídnout, jestli nemáte zájem přispívat na konto pro nevidomé se jménem SVĚTLUŠKA. Přijďte se alespoň podívat co by jste pro tyto lidi mohli udělat.
Více informací na:
http://anchadel.blogspot.com/p/prispivam-na-nevidome-co-ty.html
Pošlete tento vzkaz všem známým a přátelům, protože čím více lidí přispěje tím lépe.
Těším se na vaši návštěvu

Anchadel

Reklama:
Zajímáte se o focení nebo o vše co se ho týká nebo jen tak píšete zajímavé články?
Pojďte spolupracovat                                http://anchadel.blogspot.com/

4 signoraa signoraa | Web | 9. března 2011 v 12:38 | Reagovat

Je to báječně napsané a vystihuje to přesně podstatu věci.
Jako lidé jsme "všežravci", výraz je to ale hrozný. Náš organismus se utvořen tak, abychom byli schopni konzumovat na jedné straně maso a na druhé straně ovoce, zeleninu a další.
Stejně jako Ty, mám pocit, že opravdu mnozí před něčím utíkají. Není moderní jíst maso? Dobrá, budu vegetarián, nebo rovnou vegan. Není moderní konzumovat živočišné tuky? O.K. budu si mazat Ramu, Heru a další mazadla plná "éček".
Moje kolegyně má dceru, která byla veganka. Vařila zvlášt' pro rodinu a zvlášt' pro dceru. Pak dcera otěhotněla a doktor jí řekl, že její způsob stravování není to nejlepší, co budoucímu tvorečkovi dává. Přehodnotila to a začala kvůli dítěti jíst i maso. Dnes už má dvě děti a když byla nedávno za maminkou v práci, říkala, jak doboru si koupila tlačenku. Její maminka se pousmála a řekla: "A je vegetariánská?" :-)

5 myšmamá myšmamá | 9. března 2011 v 13:34 | Reagovat

...souhlasím s tebou..všeho s mírou, nejsem vegan ani šílenej masožrout, jím na co mám chuť a v přiměřeném množstvé, ráda sportuju a nemusím proto do fitka, mám ráda přírodu, ale nemusím na Kanáry. ...A tak je to se vším...proč utíkat, když v podstatě není kam ani před čím...máme to v sobě  a bude nám tak jak si to zasloužíme...anorektici s půlkou jabka v ruce a hlavou nad záchodovou mísou, nebo "metráčci" s bradou od sádla vykřikující, že to všechno je vrozená vada štítné žlázy...nežerme, ale jezme... :-(

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 9. března 2011 v 15:25 | Reagovat

Jím, co mi šmakuje.
A mám rád syrovou cibuli.

7 Lady December Lady December | Web | 9. března 2011 v 21:08 | Reagovat

Myslím, že jsi to přesně vystihla ...:)

8 Lennroe Lennroe | Web | 9. března 2011 v 22:11 | Reagovat

[6]: Tu jsem jako malá milovala

9 Jago Jago | 9. března 2011 v 22:26 | Reagovat

Hezky a rozumně napsané. Jen bych ještě dodal, že dneska je velice moderní odpor k jakýmkoliv "éčkům". K některým oprávněný, k mnoha dalším ne. Pěkný seznam je na http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek . Takže pozor - vitamin C nebrat, je to také "éčko"!
Já vím, není to trendy, ale Číňané konzumují glutaman sodný (wej-su) po tisíciletí a nějak se to na nich neprojevuje.

10 maybe-strange maybe-strange | Web | 13. března 2011 v 17:10 | Reagovat

Jak píšeš na začátku "dva tábory, zapřísáhlé masojedy, kteří odmítají uznat, že člověk bez masa do týdne nezemře, a na masonerády (ať už vegetáriány nebo ty, co jedí "jenom kuřecí")" tak mě vždycky dojme, když někdo zjistí, že jsem vegetariánka a zeptá se mě "To nejíš ani kuřecí?" To je prostě inteligence..
Jinak jsi to napsala prostě úžasně.
Já to nikomu nevnucuji, je to zbytečné, když je někdo masorád, tak ho jen těžko přesvědčíš.
V KFC na mě koukají jak na debila, když "prosím jeden twister bez masa" a co sakra? Já se také nehroutím z toho, že pár přede mnou si dává 33 kuřecích křídel (jenom špitnu "vždyť je to 16 a půl kuřete!" :D).
Já nevím, co napsat, podle mě je to hnus, běžte si sednout ke slepicím do kurníku, zobejte zrní a čekejte na smrt, po té, co vás někdo osmahne a sežere, řekněte, jaké to je..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama