Co prasatům? Pomeje

26. dubna 2012 v 13:11 | Lennroe |  Sepraná moudra
Poslední dobou se v Česku rozhořela diskuse o tom, co se dějě už dávno. A sice o tom, že si z nás potravinové společnosti udělaly takový veliký výhodný kontejner. Odpad, který by jinde museli pracně likvidovat, mohou použít na výrobu potravin pro nás - nevědomé, nenažrané Čechy.
Najednou každý křičí, jak by se s tím mělo něco dělat - máme ovšem problém - co s tím? Celé roky jsme po kvalitním jídle ani neštěkli a každý byl nadšený z Tesca a Hypernovy a z toho, jak se levně nacpe. Carefour, kvalitní francouzský supermarket, který i tak nevozil do Čech to samé, co prodával ve Francii, u nás skončil, protože se lidem zdál moc drahý. Fňukáme neustále: Já chci jíst zdravě, ale co mám dělat, když kvalitní potraviny jsou táák drahé.
Češi jsou totiž přivyklí řídit se prastarou radou svých rdičů a prarodičů a to toiž, že za málo peněz, je třeba pořídit hodně muziky. Tak nějak ještě nikoho nenapadlo, že v jídle není hodně muziky třeba. Normální totiž je být štíhlý nebo hubený, maximálně plnoštíhlý. Normální je mít takovou váhu, aby vás neomezovala a normální je jíst pravě tolik, kolik potřebujete k fungování a ne po každé jídle funět, jak jste se zase jednou "napráskli."
Neříkám, že každý má mít BMI 18 a bříško jak přistávací dráhu, ale taky neříkám, že je špatné, když vám někde kouká žebro. Pokud jíte normálně, váha se vám ustálí a nekolísá a cítíte se zdraví. Takový stav je individuální a může nastat jak při - podle některých - nezdravé hubenosti, tak i při mírné zaoblenosti. Důležité je, že jakmile vám vaše postava při něčem překáží, špatně se vám sedí, neohnete se, vlastní špeky vás mačkají a vadí vám v aktivním pohybu, je to špatně. Stejně tak je špatně pokud po vleklé dietě neutále nemůžete spát, přestože jste unavení, a neuzvednete ani běžné věci, nedokážete sníst normální porci jídla (tím nemyslím dvousetgramový steak, ale třeba celou housku s máslem a rajče).
Doufám, že jsme si teď tedy vyjasnili, že člověk musí jíst a to tak, aby netrpěl nesnesitelným hladem, ale že nemusí žrát, protože rozhodně nezemře hlady, když za den nesní dvacet deka masa.
Nejhorší předsudky o jídle které češi mají jsou

Nesnídám, s tím, že si pak něco zobnu
To je velký problém. Pokud se totiž nenasnídáte a nedáte si alespoň jednu blbou celozrnou sušenku nebo malý jogurt, nenastartuje vám metabolismus, což pro vás znamená, že budete celé dopoledne unavení a bude vás "honit mlsná" s tím, že vaše tělo bude křičet po nějaké rychlé energii typu 3bit, cola nebo redbull. Tato situace se nedá vyřešit nijak jinak, než že to prostě zaonačíte, tak abyste se mohli alespoň minimálně nasnídat. Pokud vstáváte ještě téměř v noci a nejste schopní najíst se v pět ráno, dá se to obejít tím, že si do práce nebo do školy vezmete kvalitní svačinu. Ne rychlou energii, ale termosku s kávou nebo čajem a jogurt nebo namazaný chleba a najíte se o nejbližší pauze. Tělo totiž nemůže jen tak vydávat enregii, kterou nedostalo a nemůže fungovat, pokud nenastartovalo všechny potřebné procesy. Nejsme solární panely, potřebujeme nějaké zdroje.

To nevadí, že ti to nechutná, jen to pěkně sněz a hlavně všechno
Nepopírám, že existují rozmazlené děti, kterým nechutná nic, protože je rodiče odmala nenaučili jíst normální jídlo. To ovšem neznamená, že když dítě něco nejí, je automaticky mlsné a rozmazlené a platí to nejen pro děti. Pokud vám něco nechutná a není to životně důležitý lék, nejezte to. Důvodů, proč vám to nechutná může být mnoho a ani jeden není zanedbatelný. Můžete mít danou chuť a pach spojené s nějakým nepříjemným zážitkem a pak si koledujete o to, že vám po jídle bude špatně, prostě jen tak od psychiky, což ovšem neznamená, že je to v pořádku. Za normálních okolností by vám po jídle nikdy nemělo být špatně! Jídlo vám nemusí vonět, nebo se vám nelíbí jeho konzistence, což souvisí také jednak s psychikou a u té vůně i s tím, že se nám na jídle něco nezdá. Psi taky nejedí, to co jim smrdí a dělají dobře. Pokud vám jídlo smdí je s ním buď něco v nepořádku a nebo o tenhle typ stravy nemá vaše tělo zájem. To samé je i s chutí, pokud jídlo převalujete v puse a ne a ne ho spolknout, vaše tělo se prostě brání. A stejně tak je to s dojídáním. jídlo mohlo být sebelepší a sebedražší, ale nestojí vám za zdravotní problémy. Když už nechcete, nejezte dál, je jedno kolik lidí urazíte, jak tělo řekne dost, znamená to dost. I kdybyste něli nechat na talíři poslední jediný hrášek.

Kvalitní drahé potraviny, jsou spíš tak na chuť na jídlo si musíš koupit něco pořádnýho.
Nejlépe flák masa, že? Nebo ještě lépe točeného salámu. A tukovou veku s několikaměsíční trvanlivostí, a kilovku majonézového salátu a rodiné balení sušenek. Češi neumějí nakupovat. Nikdy je nenapadne, že větší množství dobře uvařené zeleniny je levné a zasytí stejně jako hromada laciných těstovin s kečupem, ovšem s tím, že energie ze zeleniny déle vydrží. Stejně tak energie z celozrných a mléčných výrobků. Ono ale úplně stačí, koupit malý celozrný chleba, z něhož sice nejsou tak mohutné krajíce, ale je hutnější a má plnější chuť. Investovat 40 korun do deseti dek sýra. Většina lidí protočí oči v sloup. Jenže dobrý sýr má výraznou chuť a nakrájený na malé kousky vydá za dva tři balíčky nejlevnějšího eidamu. A zkuste si to porovnat. Zottarelu s přírodní krájenou mozzarelou, plátkovou goudu z plastu a goudu kupovanou na celé kusy z bochníku. Chuť je výraznější a výrobek hutnější, stačí vám ho tedy výrazně míň, ale cenově vyjde nastejno s horou levnějšího jídla, které je bez chuti, plné dochucovadel, která vás nutí sníst co nejvíc a s energií, která stejně rychle jako přijde tak i odejde a zatíží při tom tělo zpracováním odpadních látek natolik, že budete zmírat únavou. U masa je to podobné a přece trochu jiné. Trik nespočívá v tom, koupit si míň dražšího salámu (někdy teda taky) ale hlavně v tom, přestat si myslet, že potřebujeme spoustu masa. Nebudu nikoho přemlouvat k vegetariánství, když sama vegetarián úplně nejsem, ale pravda je taková, že masa potřebujeme velmi málo, asi tak jednadvacet gramů libového denně, což by znamenalo jeden stogramový steak na pět dnů. Trochu masa třeba dvakrát do týdne, z toho jednou ryby a jednou libové maso nebo šunku - to úplně stačí. Samozřejmě vám neublíží, pokud si ho dáte častěji když se ovšem levnými uzeninami a kily masa necpete denně, z toho byste později mohi mít velké nepříjemnosti. Tato poznámka je tu hlavně kvůli těm, kteří naříkají jak je jídlo pro rodinu drahé a přitom je nenapadne, že když kupují na každý den maso nebo uzeniny nemohou se divit. Stejně je to s cenou i u jiných věcí. Některé věci jsou levné a přesto dobré, to proto, že jejich výroba je levná. Jako například obyčejné čistě ovesné vločky bez ničeho, když se smíchají s medem a rozinkami stále vyjdou levně a neusíte naříkat, že müsli je drahé a tak koupíte radši levné "čokoládové" lupínky z pšeničné mouky. To samé s čímkoli dalším. Nemusíte kupovat levné ovocné jogurty, můžete za stejnou cenu koupit větší balení dobrého bílého jogurtu a dát do něj kakao, med, oříčky nebo ovoce z kompotu.

Je v tom nějaký chemický svinstvo, to jíst nebudu
Lidé nejsou v oblasti chemie a biologie příliš vzdělaní a ani je to nezajmá a je pak snadné krmit je kravinami, které později někdo označí jako hoax.
Jako například to že jogurty od všech možných značek jsou špatné, protože jsou v nich geneticky modifikované škroby, želatina a syrovátka. Pro vaši informaci, nic jako geneticky modifikované škroby neexistuje a škrob ač to zní jako "něco na prádlo" je v bramborech, rajčatech, rýži, těstovinách, chlebu... je tam proto, že jogurt by byl jinak příliš řídký. Něco jako když do omáčky dáváte jíšku. Já třeba když vařím používám běžně malou lžičku bramborového škrobu, když je omáčka moc řídká. Jde čistě o to, že jogurt se potom lépe jí. Ze stejného důvodu se přidává želatina, která se možná nevyrábí zrovna z vábných surovin, ale není na ní nic nezdravého. Syrovátka se vyskytuje v mléčných výrobcích i přírodně. Třeba, když si děláte vlastní tofu (pokus ze školní chemie) nebo jiný vlastní sýr. (Jsem si samozřejmě vědomá toho, že zrovna tofu není z mléka.)
Lidé, které chemie nezajímá a nebaví samozřejmě mohou mít oči na vrch hlavy z toho, že je v kole kyselina, ale kyselina je v všem ovoci, máme ji v žaludku a takový ocet, to je taky ředěná kyselina. Jsou celí pryč z kdejakého pokusu a všechno to hned samozřejmě vykládají dál. Je to hrozná pohroma internetu, že na něj každý může dát co chce. Kdybych sem teď napsala, že voda zabíjí a měl by se pít olej, určitě by se toho někdo chytil.
Nemá cenu nudit vás informacemi o tom, že škrob nemá buňky, tudíž nemá DNA a tudíž ho nelze geneticky modifikovat. Pokud vám ovšem přijde mailem nějaká zpráva o tom, jak to a to jídlo, které jste do teď běžně jedli, je hrozně špatné a způsobuje vleklou bolestivou smrt, zajděte si nejdřív na nějaké důvěryhodné fórum nebo se zeptejte známého doktora, studenta medicíny či chemika, je-li to vůbec možné. A teprve potom vyzbrojení informaci takové zprávy šiřte a řiďte se jimi, alespoň nebudete za hlupáky.
Mimochodem všimněte si, že na potravinách, kde složení není uvedeno, nikoho netrápí, co v nich je, takže třeba u párku je každému šumafuk z jak starého masa je a co v něm je.
To je mimochodem věc, která by vás měla trápit mnohem víc. Stáří potraviny a to z jak strých potravin byla vyrobena a jestli není podezřelé, že tak dlouho vydrží. Například jogurt, který vydrží půl roku, by vám měl být podezřelý, stejně jako velmi trvanlivé sýry, salám, mražené maso, tučné cukrovinky a další. Škrobnaté věci typu sušená polévka, pudinkový prášek, těstoviny a jiné samozřejě vydrží déle prostě jen tak. Konzervy by ale neměly.

Celkově by se hodila nějaká osvěta, protože 90% nemocí pochází z našecho životního stylu a úzce souvisí s tím jak se stravujeme.
Pro začátek stačí, když si zvyknete nakupovat v klidu a číst etikety, kupovat potraviny, které nevydrží věčně a to v množství, které spotřebujete. Kupovat vše v malém množství a tak čestvé jak to jde, potraviny správně a nepříliš dlouho skladovat a všechno, co je déle jak týdem po záruční lhůtě bez milosti vyhodit. Maso kupovat u řezníka a zeleninu tam, kde se vám zdá dobrá. Kupovat raději méně, ale kvalitnější (čili i dražší) a pokud nemáte peníze na kvalitní maso, raději si nekoupit žádné.
Co můžete kupte si v biokvalitě. Je sice pravda, že biopotraviny jsou bio hlavně proto, že jsou šetrně pěstovány, ale to znamená i méně chemického postřiku a hnojiv. Cenou si zemědělec kompenzuje ztráty které má oproti zemědělcům, kteří takové věci používají a mají tudíž větší a rychlejší úrodu.
Výborná rada, kterou byste se měli řídit je, kupovat potraviny, které vám chutně voní a jsou cítit, tak jak by měly.
Pokud si nejste jisti něčím ve složení, někoho se zeptejte (prodavačky asi ne) a výrobek kupte až budete vědět, co dané označení znamená. Nevěřte ale všemu nenechte si od kdejaké tetky nakukat, jak je to a to dobré a to a to špatné. věřte lidem, kteří o problému něco vědí a věřte jim i ve výběru potravinových doplňků, neboť u nich narozdíl od léku neexistuje prakticky žádná kontrola kvality ani záruka účinosti.
A nedejte se. Když je jogurt před datem spotřeby plesnivý, sýr okoralý a maso smrdí, vraťte jej. Pokud zákazníci nebudou spokojení, budou obchodníci muset něco dělat, pokud budou mlčet, mají lehárko.
Máte li možnost nakupovat v menších soukromých obchodech s jedním sortimentem (pekárna, mlékárna, zelenina, řezník) využijte je. To že se takové obchody soustředí jen na jednu věc, znamená, že jí budou věnovat větší pozornost. Máte-li možnost koupit něco přímo od zdroje (maso od chovatele, zeleninu od farmáře atd. využijte to.) nemusíte se stá obětí supermarketů, ale není to zadarmo. Dřív si museli neandrtálci mamuta ulovit, my teď máme jídlo u nosu, ale to neznamená, že nemusíme vynaložit námahu, abychom se dobře najedli.

A pokud stále ještě frfňáte, že na takové věci nemáte čas a peníze, pak si zasloužíte přesně ta pomeje. Čemu jinému byste měli věnovat trochu času a přemýšlení, když ne zdraví svému a své rodiny?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Satine Satine | Web | 26. dubna 2012 v 13:44 | Reagovat

S těmi jogurty nesouhlasím. Nevím sice, na kolik je ten modifikovaný škrob (a jiné kraviny) škodlivý, ale jisté je, že tam nemusí být. V kvalitním bílém jogurtu je jen mléko a jogurtové kultury (bez j. kultur to ani není jogurt, např. activia tvářící se hrozně zdravě je jen škrob a éčka).
Poslední dobou si docela hlídám, co jím, jenže je to těžký. Matka prostě kupuje hnusy s chemií. I když jí to vymlouvám, tak se jen zasměje, že zase blbnu, a argumentuje právě tím, že je to dražší. Asi bych jí měla dát přečíst tento článek.

2 Taychi Taychi | Web | 26. dubna 2012 v 13:52 | Reagovat

Já takový věci vím, ale máti je prostě ,,ze staré školy" a ona už se prostě překecat nenechá. Až budu žít sama popřípadě budu mít vlastní rodinu, budu se tím řídit...

3 Guizmo Guizmo | 26. dubna 2012 v 14:18 | Reagovat

Spíš než to co lidi jí, mě dostává, jak to jí.
Choulostiví jako miminka a pomalu by i to jablko desetkráte desimfikovali a krájeli vyvařovaným nožem -_-
Aspoň to praktikují spolužačky.

4 Kerria Kerria | Web | 26. dubna 2012 v 14:53 | Reagovat

Dokud to budou lidi kupovat, bude se to prodávat.

S jogurty také nesouhlasím. Pokud se udělá z kvalitních surovin, je hustý jako puding a není potřeba ho zahušťovat ani škrobem ani želatinou. Dělám si domácí, tak vím o čem mluvím.

5 Lennroe Lennroe | Web | 26. dubna 2012 v 14:54 | Reagovat

[1]:, [2]: je to pravda, mám doma podobný problém a má ho i spousta jiných lidí, kterým okolí mluví do toho, co mají jíst nebo kterým se o jídlo stará někdo jiný. Bouhežel se s tím dál máloco dělat (například prostě neuhlídám, co nám dávají ve školní jídelně)

Jinak ten škrob není škodlivý vůbec ale je pravda že čím kvalitnější jogurt, tím méně přídatných látek v něm je. jinak řečeno v jogurtu se škrobem je pravděpodobně málo kultu a proto při výrobě nezhoustnul a musel se zahustit.

[3]: By mě zajímalo, jestli vědí, co se na ty jabka stříká :D

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 26. dubna 2012 v 15:21 | Reagovat

Ani ten mamut už nechutnává jako dřív.
Ach jo!

7 AranisLea AranisLea | 26. dubna 2012 v 15:54 | Reagovat

Jak že to bylo v dr. Houseovi? "Bacily jsou naše děti. Vychováváme je, stavíme jim hřišťátka a to všechno je posilu. Máme dezinfekci, dezinfekční mýdla, za chviličku budeme mít i dezinfekční vodu. A oni nám přerustají přes hlavu," Má pravdu. Vypijeme dezinfekční vodu, sežereme pět let starý ryby a odejdeme ze světa na špatnou stravu... Furt vegetariánství a pohyb, ale umět se správně najíst, napít a žít, jop, to už jen tak někdo neumí... Bůh žehnej mojí mámě, která prohlásila, že "právě tyhle pitomosti nekupuju"!

8 Brabouk Brabouk | 26. dubna 2012 v 16:08 | Reagovat

Článek je pravdivý, ale moc dlouhý. Tím ztratil na údernosti.

9 Brabouk Brabouk | 26. dubna 2012 v 16:08 | Reagovat

Článek je pravdivý, ale moc dlouhý. Tím ztratil na údernosti.

10 Lennroe Lennroe | E-mail | Web | 28. dubna 2012 v 21:36 | Reagovat

[7]:: Jo to je přesný no, furt si desifinkujem ruce a jídlo a nádobí, takže se krásně zchoulostivíme a pak si klidně koupíme konzervu z masa, který před zpracování vypadalo tak, že by si ho nerozmixovaný, nenabarvený a nenavoněný, nekoupil ani deratizátor jako návnadu pro krysy...

[6]:: Zas je, ale hezky zabalenej a když nasbíráš deset ocásků, můžeš vyhrát zbrusu nový oštěp...

11 Aailyyn Aailyyn | Web | 5. května 2012 v 12:44 | Reagovat

A proč si myslíte, že v Čechách může lidem předvádět vaření Babica neboli prodavač lyží? Protože on vaří přesně tak, aby to národu šlo do noty. Vezmeme deset surovin, splácáme to do kopy, je toho plný talíř, zalijeme olejem, děsně se toho přecpeme. Ze surovin na jeden jeho pokrm by se daly udělat tři (a chutnější). Jenže holt by to nebylo na to, že se od stolu odvalíte k prasknutí přežraní. Nemůžeme se prostě divit, že tolik lidí tu má nadváhu. Pro nás se sedavým způsobem života už nejsou vhodný klasický tučný omáčky s deseti knedlíky, jimiž je potřeba se nacpat, protože energeticky se vydám při práci na poli a za pár měsíců přijde hlad. Musíme začít přemýšlet o tom, co jíme a tu omáčku si dát jednou za čas, když na ni máme chuť, těšíme se na to a ne se tím cpát neustále. Svůj díl viny na tom má i utkvělá potřeba ušetřit, která nám bohužel formuje chutě už od raných let (přiznejte se, kdo z vás prostě nejí koprovku nebo dušenou mrkev, protože si to pamatuje ze školní jídelny jako hmotu podivný konzistence i barvy bez chuti).

12 hogreta hogreta | E-mail | Web | 11. července 2012 v 14:06 | Reagovat

Já nedávno viděla reklamu, kde o mléku tvrdili "kupte si toto mléko, na rozdíl od ostatních v něm nejsou žádné konzervační látky":-D. To je mi ale zajímavá informace, že by se mléka sterilizovala?

Snažím se stravovat zdravě, snažím se kupovat kvalitní potraviny. Ale nepřeháním to. Snažím se jíst hodně zeleniny, v obchodech si vždycky čtu etikety a pozorně vybírám - ale když mi do jídelníčku skočí občas nějaká ta sladkost, tak co? No tak se svět nezboří.

Jím právě bílou activiu - protože mi chutná a po takových těch hutných, tučných a "pravých" jogurtech se mi zvedá žaludek. Nemám důvod jíst něco, co se mi hnusí. A myslím, že právě activií toho zkazím mnohem méně, než kdybych si dala ke snídani třeba kus bůčku.

Naprosto souhlasím s komentářem [11]:. My  Češi máme zakořeněno, že čím těžší jídlo je, tak tím je asi lepší. Že čím více je v něm surovin, tak že je to více chutné. A že čím více se po jídle cítíme jako balvan, tak tím lépe jsme se najedli.  Tak to pardon, jdu blinkat:-D.

13 Lennroe Lennroe | Web | 11. července 2012 v 18:31 | Reagovat

[12]: Á konečně taky někdo s odporem k tučným "pravým" jogurtům. Mě to nikdo nevěří, že mi nechutnají, každý mi říká, že se určitě vymlouvám a hlídám si postavu...

14 halloween costumes 2012 halloween costumes 2012 | E-mail | Web | 4. září 2012 v 2:12 | Reagovat

You made some decent factors there. I seemed on the web for the issue and located most individuals will associate with together with your website.
http://www.ifcostumes.com

15 short prom dress short prom dress | E-mail | Web | 4. října 2012 v 4:07 | Reagovat

I found your post such a informative and useful info on this post,thanks for sharing the post.
http://www.datedress.co.uk

16 buy cheap ugg boots buy cheap ugg boots | E-mail | Web | 21. října 2013 v 19:12 | Reagovat

Exceptional analysis, I simply voted for this certain onto a fresh colleague who was just liability relatively research in that. And so they merely ordered me lunchtime simply because I ran transversely it with regards to him grin As a result tolerable, i will rephrase that: Thanks pertaining to lunch! Whenever you've an booming administration you have a dictatorship. by Harry Azines Truman.

17 cheap uggs outlet cheap uggs outlet | E-mail | Web | 26. listopadu 2013 v 3:17 | Reagovat

Outre vos compétences en rédaction, vous avez aussi de grandes compétences des recherches, c'est très évident dans vos articles que vous faire de la recherche suffisant pour les informations ou idées que vous essayez de transmettre dans vos articles.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama