Boldly going where no... simply to school

16. září 2013 v 22:30 | Lennroe |  Seprané spisy
Víte, že když špagety hodíte do hrnce, je to fyzikální děj? A kdyby se tam samy zhmotnily, byl by to děj chemický? Ne? Škola vám dá na takové věci úplně jiný náhled. Dozvíte se, že nemáte olizovat zápalky a když na to přijde, tak ani sirky. Také to, že chemici všichni kouří, přestože přesně vědí jaká je smrtelná dávka nikotinu.
První den na vysoké škole byl rozhodně fascinující. Na to kolik řečí jsem si vyslechla o tom, že to rozhodně nebude jako na gymplu jsem pokreslila zhruba stejné množství papíru a poslechla jsem si znovu část svých maturitních otázek a středoškolského seminře z matematiky a dozvěděla se, že "nulou počínaje a nekonečnem konče". Ubytovat se mi nepodařilo, jem na to pravděpodobně příliš blbá a taky nemám čas sedět tři hodiny na chodbě a čekat, až mi dají klíč, koště a prostěradlo a strčí mě do kotce (a to ani nemluvím o tom, že jsme se už už chtěla začít vztekat, že nevyfasuju záclony, než mi došlo, že bydlím v suterénu).
Co bych vám tak ještě prozradila z toho množství informací, které vás vůbec nezajímá. Že ve školním automatu VŠCHT mají k mé velké radosti malé staré dobré české ZONky (sladké barevné nezdravé limonádky z Vysočiny, jejichž koupí podporujete českou ekonomiku). Že jsem dneska asi dvacetkrát prošla turniketem, jen abych si mohla "pípnout kartičkou" a jezdím po Praze nemožnými trasami jen proto, že to mám zaplacené a dostanu se tam taky. Například na Strahov se z centra lze nejlépe dopravit lanovkou. No neberte to. Trochu starost mi dělá množství kulturních akcí, nevím jestli budu schopná takové množství vstřebat.
Co dále, třeba bych se mohla pochlubit, že? Ačkoli moji momentální vyučující zatím neprokázali dostatečnou míru inspirativnosti, takže jestli si ještě někdo vzpomenete na moje kresbičky z biologie nebo češtiny, tak tohle není taková sranda, ale počítám, že až dojde na historii chemie, bude zase legrace. Zatím mám jen to, co mě v přednáškovce praštilo přes nos. Schrödingera, svého spolužáka z vedlejšího oboru a tašku nějaké slečny přede mnou.
A na závěr lékárnička, kterou jsem si přivezla na kolej. Nevím, jestli někdo sledujete starý Star Trek s kapitánem TěsnýGatě neboli Jimem, ale já jsem zamilovaná jak do Spocka tak do McCoye a občas si už připadám trochu jako jedna slečna na tumblr, cituji: "My mom keeps getting mad at me because we're watching star trek 2 and every time spock and kirk on on the screen I keep rolling on the floor saying space husbands space husbands…" - agentlemancallerhooray
Ale co jsem vlastně chtěla říct? No, že mě tu máte zpátky! Večery na kolejích budou dlouhé a chemie je táák inspirativní. A jako bonus... dala jsme se na komixy, vzniká první díl o čemsi jako vesmírných pirátech z karibiku, bude to blbost, bude tam hodně trávy a narážek a bude to móc super. Tak se mějte, jak chcete a kdybyste něco potřebovali, tak si to kupte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Guizmo Guizmo | Web | 17. září 2013 v 6:35 | Reagovat

juhůchh!

2 sarushef sarushef | Web | 18. září 2013 v 17:53 | Reagovat

A kde ze to presne studujes? Ja se v tech zkratkach nevyznam :-D

3 Lennroe Lennroe | 18. září 2013 v 20:05 | Reagovat

[2]: Vysoká škola chemicko-technologická obor materiály, je to v praze tam co ČVUT :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama