Zavřete oči, odcházím...

2. ledna 2015 v 1:52 | Lennroe |  Osobní

...Váš rok 2014

Už jsem to zažila dvacetkrát. Celý rok se za něčím ženete, o něco se snažíte a pak je 31. prosince, přijde půlnoc, všechno se na moment zastaví a pak to přijde nanovo.
Tento rok byl náročný a prima, za dva měsíce, to bude rok, co jsem se sbalila a odešla do Německa. Schierling je pod sněhem a je nádherný. A já, přestože jsem se nestala milionářkou, nemám pořádný byt, auto se mi rozpadá a chlapa taky vlastně nemám, jsem spokojená. Ušla kus cesty, jsem hezčí, šikovnější, rozhodnější, odvážnější a o rok zkušeností a pár dobrých přátel bohatší.


Za minulý rok jsem se toho strašně moc naučila. Poučila jsem se o hodnotě přátelství a o tom, že se vyplatí být laskavá, upřímná, otevřená a ochotná, ačkoli to občas může vypadat tak, že člověk jen rozdává a nemá nic na oplátku ve zkutečnosti tím jen získáváte.
Naučila jsem se nikoho nesoudit a nebýt na ostatní tak tvrdá. Jsem přesvědčená o tom, že většina lidí se snaží žít svůj život, jak nejlépe dovedou a často to není jednoduché a proto je důležité mít pro druhé pochopení. pokud s nimi nesouhlasíte, můžete se je alespoň snažit pochopit a pokud je nedokážet epochopit, měli byste je alespoň nachat žít.
Naučila jsem se, že absolutně nestojí za to snažit se, aby vás měl každý rád a snažit se mít každého rád. Jsem jaká jsem a snažím se žít a jednat podle svého nejlepšího svědomí a podle svých přesvědčení a když mám někoho ráda, tak upřímně a doopravdy a když někoho ráda nemám, tak se jím prostě nezabývám. Na věci jako zášť, závist, žárlivost, nenávist a odsuzování je mi líto plýtvat energií. Stejně tak už se nesnažím, aby mě měl každý rád, smířila jsem se s tím, že vždycky budou lidé, kteří mě rádi nemají a je to jejich svaté právo. Občas se bohužel stane, že vás nemá rád někdo, koho vy sami rádi rádi máte. Naučila jsem se v takových případech najít určitý střed, dotyčného nepřestanu mít ráda ovšem klidím se mu z cesty a udržuji si odstup, ale nesnažím se ho získat.
Naučila jsem se lhát a intrikařit. Nikdy jsem to neměla ráda, jsem přímý člověk, nerada něco přestírám, nerada lžu a nerada složitě spřádám plány, ale naučila jsem se, že někdy je to tak prostě lepší. Jsou lidé, kteří si přejí, aby se jim lahlo a jsou situace, kdy je jednodušší předstírat a podvádět a tak jsem se to naučila. Je to životní dovednost jako každá jiná.
A konečně, nasbírala jsem pár zkušeností v oblasti kam obvykle nikoho nezveme, takže se ze mě stala poměrně zručná milenka, na což jsem, ať to vyzní jakkoli celkem hrdá. Navíc jsem se i naučila víc o sobě a sama si dokážu všechno od flirtování a po sex samotný líp užít.

V novém roce bych se ráda naučila pár dalších věcí. Chtěla bych především posílit svou vůli jelikož vytrvalost a důslednost se mi vždy vyplatila, dosud se mi ale jen v málo věcech podařilo být skutečně vytrvalá a důsledná. To bych ráda zlepšila. Chtěla bych skutečně udržovat pořádek a uklízet pravidelně a ne ve stresu před návštěvou nebo až ve chcíli, kdy je to fakt neúnosné. To samé s řešením úředním záležitostí, s danými sliby a se svými plány.
Rozhodně bych se ráda naučila dochvilnosti, už jsem se sice hodně zlepšila, ale stejně mi to stále znepříjemňuje život, vždy mám dost času a pak najednou všechno řeším a všude dobíhám za pět minut dvanáct.
Chtěla bych se naučit používat všechny ty ženské vychytávky, kterými my dámy disponujeme a které mě do teď tolik nebraly. Chtěla bych se naučit pěkně se česat, líčit, lakovat si nehty, oblékat se, pohybovat a vyjadřovat jako správná žena. Stále si sice stojím za názorem, že to není moje a že jsme radši měla bt chlap. Nicméně vzhledem k tomu, že chlap nejsem, musím se naučit bojovat zbraněmi, které mám, ačkoli mě to nijak zvlášť netěší.
A když už jsme u toho učení tento rok bych chtěla věnovat tomu, že se skutečně začnu vzdělávat a připravovat na své budoucí povolání. Ať už tedy zůstanu u fyziky nebo pak půjdu od září na technickou školu nebo se začnu učit u firmy (o německém systému "učení se něčím" v dohledné době napíšu), rozhodně se chci konečně začít orientovat směrem, který mě zajímá a baví, tedy technika a získat odborné znalosti.
Chci se znovu vrhnout na svou velkou zálibu, kterou jsou jazyky, což znamená neustále pilovat a cvičit němčinu a angličtinu, zvládmout konečně základy rumunštiny a korejštiny a možná i začít svůj projekt, online učebnici češtiny pro cizince. A taky se trochu věnovat teorii výuky jazyků. Je to čistě hobby, ale i přesto.

Myslím, že to by docela stačilo. Abych to nějak ukončila, všem vám do nového roku přeji hodně splněných snů a dosažených cílů, hodně šťastných okamžiků, dobré přátele, hodně lásky a samozřejmě štěstí a zdraví, toho je vždy třeba. A všem váhajícím přeji, aby se pro ně rok 2015 stal rokem, kdy udělali ten první velký krok, ať už míří kamkoli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 4. ledna 2015 v 13:40 | Reagovat

Závidím ti tu vůli :)

2 Matthias Matthias | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 15:13 | Reagovat

*palec nahoru*
naučila ses toho dost!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama